• dubravka-suica-slide18.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-1AP.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-1L.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-A.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-B.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-C.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-D.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-E.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-F.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-G.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-H.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-I.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-J.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-K.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-M.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-N.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-O.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-Q.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-R.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-S.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-T.jpg
 • Web-Dubravka-Suica-V.jpg
13 Studeni 2019

30. ROĐENDAN: Okrenuti budućnosti, ali čvrsto oslonjeni na Tuđmanovu baštinu, uspješno vodimo i Hrvatsku i Dubrovnik!

Obilježavanje 30. obljetnice osnutka dubrovačkog HDZ-a započelo je polaganjem vijenaca na groblju Boninovu i misom za pokojne članice i članove stranke te hrvatske branitelje u Dubrovačkoj katedrali, a slijedilo je tradicionalno zajedničko fotografiranje pred Crkvom svetog Vlaha i okupljanje u kafiću „Karaka“, u kojem je HDZ i osnovan.

Trebalo je imati hrabrosti

Predsjednik gradskog HDZ-a i dubrovački gradonačelnik Mato Franković istaknuo je da je prije 30 godina HDZ bio sredstvo za ostvarivanje stoljetnog sna hrvatskog naroda - slobodne i neovisne Domovine:

- Vidimo da je HDZ brodio pred brojnim izazovima, a stranka ostvarila sve vanjskopolitičke ciljeve koji su bili ključni za našu zemlju. Hrvatska je danas slobodna i neovisna zemlja, pod okriljem NATO-a, a u okviru Europske unije sjedimo zajedno sa svim europskim zemljama i sukreiramo zajedničke politike. Mislim da se uistinu s poštovanjem moramo prisjetiti svih onih koji su tada osnovali našu stranku. Jer za to je u ona olovna vremena uistinu trebalo i snage i hrabrosti!

Nastavljamo Tuđmanovu politiku

Prvi čovjek HDZ-a Dubrovačko-neretvanske županije i predsjednik našeg Kluba zastupnika u Hrvatskom saboru Branko Bačić podsjetio je na sve ono što smo postigli:

- Pod našim vodstvom su ostvareni svi strateški ciljevi od osnivanja suverene države, pobjede u ratu, obnove Hrvatske, ulaska u UN, Vijeće Europe, NATO i EU. Sve je to ispisano rukom HDZ-a - možemo biti ponosni! Zato smo snažna i jaka politička obitelj. Bilo je i posrtaja - od čega ne smijemo bježati - no u našem političkom radu vodi nas samo jedna rečenica: sve što je dobro za Hrvatsku, dobro je za HDZ. I nikako obrnuto. Nijedan partikularni stranački interes HDZ-u ne smije i ne može biti ispred interesa jedine nam Hrvatske. Da je pokojni predsjednik Tuđman živ, siguran sam da bi Hrvatsku vodio upravo onako kako je vodi Andrej Plenković.

Ponosni na hrvatske branitelje

Župan dubrovačko neretvanski Nikola Dobroslavić također je izrazio zadovoljstvo sa svime što je HDZ postigao kroz tri desetljeća:

- Kao što je HDZ u državi činio velike stvari za hrvatski narod i državu, isto je tako i u Gradu Dubrovniku i Županiji činio puno za napredak. Danas je Dubrovačko-neretvanska županija treća po razvijenosti u RH, a Dubrovnik je šampion turizma i mnogočega drugog. Ponosni smo na projekt dr. Franja Tuđmana o osnivanju samostalne slobodne i demokratske Hrvatske države. Ponosni smo na to da smo se othrvali velikosrpskoj agresiji, uspjeli osloboditi okupirani teritorij i time potvrditi našu samostalnost. I današnja Vlada štiti nacionalne interese, unapređuje gospodarstvo, ostvaruje bolji standard građana i važan je čimbenik u međunarodnoj zajednici. HDZ će učiniti sve da predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović dobije još jedan mandat!

Dubrovnik ide naprijed

Naša eurozastupnica i imenovana potpredsjednica Europske komisije za demografiju i demokraciju Dubravka Šuica poručila je da svi mogu biti sretni zato što Dubrovnik ide naprijed:

- HDZ je najjača stranka, no postoje neki koji misle da su „veći Hrvati“. No kako Andrej Plenković vodi HDZ, tako kako ga je zamišljao i naš prvi predsjednik, a sve drugo bi bilo ekstremizam i populizam. Te i takve podsjećam: činjenica je da smo se oslobodili komunizma - i da je to učinio upravo HDZ! Imam iskustva u vođenju ovog grada i pratim što radi gradonačelnik, tako da mogu reći kako sa svojom ekipom i predsjednikom Gradskog vijeća izvrsno vodi naš Dubrovnik!

Odgovorno i održivo upravljanje

Dubrovačkom HDZ-u rođendan je čestitala i ministrica kulture (i članica Središnjeg odbora HDZ-a) Nina Obuljen Koržinek, inače rođena Dubrovkinja.

- Sva važna postignuća realizirana su u vladama HDZ-a, a naš prvi predsjednik je predvodio pokret za neovisnost. Današnje vrijeme donosi brojne izazove i probleme. Vlada HDZ-a na čelu s Plenkovićem posvećena je rješavanju još nedovršene tranzicije, ali i ostvarivanju visokih ciljeva koje smo si zadali. Naš gradonačelnik pokazuje kako se može bolje raditi za ovaj grad. Ponosni smo na sve što radite jer konačno se odgovorno i održivo upravlja razvojem grada na dobrobit građana.

Moja EUropska putovnica

moja-europska-putovnica-ds

Moje konferencije

moje-konferencije-dubravka-suica

Novosti

VIDEO

 (VIDEO) Kampanja za europske izbore 2019

 video-5

 

(VIDEO) HRT1: Dubravka Šuica "U svom filmu"   
u-svom-filmu
 
(VIDEO) RTL Exkluziv: Poznate Hrvatice nosile humanitarnu modnu reviju 
 

Tweets

Newsletter

Ova web stranica koristi kolačiće i slične tehnologije. Nastavkom pregledavanja stranice pristajete na Uvjete korištenja. Pročitajte više

Prihvaćam